Usluge
Smanjenje anksioznosti
Prati li te osećaj preplavljenosti i stalne brige?
Anksioznost je neprijatna emocija povezana sa strahom od budućnosti, koji često nije jasno definisan, ali može značajno uticati na svakodnevni život. Najčešći način njenog ispoljavanja je somatizacija – ubrzan rad srca, pritisak u grudima, napetost, otežano disanje i nesanica. Može uticati na misli i ponašanje, otežavajući fokus i podstičući izbegavanje neprijatnih situacija.
Na smanjenje anksioznosti utiču promena načina razmišljanja i disfunkcionalnih uverenja, kao i jačanje sopstvenih resursa.
Razvoj socijalnih veština
Osećaš li da te drugi ne razumeju ili ti je teško da se povežeš sa ljudima?
Teško ti je da započneš i održavaš razgovor? Izbegavaš društvene situacije, imaš poteškoća u izražavanju svojih osećanja i potreba ili u razumevanju drugih? Možda ti sklapanje prijateljstava deluje naporno, osećaš se usamljeno, drugačije ili nesigurno u donošenju odluka iz straha od odbacivanja.
Socijalne veštine su ključne za izgradnju zdravih odnosa i osećaja pripadnosti. Njihovim razvojem učiš kako da komuniciraš sa lakoćom, postavljaš granice, izražavaš sebe autentično i gradiš dublje i kvalitetnije veze s ljudima. Kroz asertivnu komunikaciju i vežbanje ovih veština možeš steći sigurnost, prevazići nesigurnosti i lakše se povezati s drugima.
Jačanje samopouzdanja
Da li ti unutrašnji glas često govori da nisi dovoljno dobar/ dobra?
Da li te strah od grešaka sprečava da preduzmeš korake ka svojim ciljevima? Osećaš nesigurnost, brineš o tome šta će drugi reći ili pomisliti, često se porediš s drugima i imaš osećaj da nisi dovoljno dobar/ dobra? Možda ti je teško da prihvatiš pohvale i imaš stalnu potrebu za odobravanjem okoline.
Nisko samopouzdanje može uticati na sve aspekte života – od odnosa s drugima do profesionalnog uspeha. Često nastaje u detinjstvu, prihvatanjem važnih roditeljskih poruka kao svojih.
Lični rast kroz jačanje samopouzdanja i samopoštovanja omogućava razvijanje pozitivne slike o sebi, promenu disfunkcionalnih uverenja, izgradnju sigurnosti i osećanja lične vrednosti.
Postavljanje granica
Da li poštujemo svoje granice i šta nas sprečava u tome?
Osećaš se iscrpljeno i preopterećeno, imaš problem da kažeš „ne“ kada to želiš, osećaš krivicu kada postaviš granice, dozvoljavaš drugima da ih pomeraju, izbegavaš sukobe po cenu sopstvenog mira, tolerišeš tuđe zahteve i očekivanja.
Najčešći motiv udovoljavanja drugima jeste želja da nas prihvate, jer prihvatanje od strane drugih često vezujemo za sliku sopstvene vrednosti. Međutim, ovo uverenje nije zdravo za nas.
Postavljanje granica doprinosi razvoju poštovanja i samopoštovanja, postavljanju prioriteta i uspostavljanju kvalitetnijeg odnosa sa sobom i drugima.
Prevazilaženje unutrašnjih konflikata
Osećaš li unutrašnji nemir i ne znaš kako da doneseš pravu odluku?
Često se osećaš zaglavljeno, nesigurno u svojim odlukama, zbunjeno i frustrirano? Možda previše razmišljaš o mogućim ishodima, stalno se premišljaš i imaš teškoće da se fokusiraš na druge stvari. Ovi unutrašnji konflikti mogu otežati tvoju sposobnost da napreduješ, stvarajući osećaj stresa i nesanice.
Rešavanje unutrašnjih konflikata donosi značajno olakšanje. Kroz razumevanje svojih stvarnih potreba i želja postaješ sigurniji/ sigurnija u donošenju odluka, brže reaguješ u stresnim situacijama i razvijaš bolju emotivnu stabilnost.
Poboljšanje partnerskog odnosa
Imaš li osećaj da te partner ne čuje ili ne razume?
Često se svađate, osećaš se usamljeno ili ti nedostaje podrška, poverenje i poštovanje? Možda te je strah da izraziš svoje stvarne potrebe ili izbegavaš razgovore o problemima, jer misliš da bi to moglo izazvati sukobe. Čini ti se da moraš da se prilagodiš i trpiš kako biste održali mir, a sve to utiče na kvalitet vašeg odnosa.
Unapređenje partnerskog odnosa donosi dublje razumevanje, veću bliskost i emotivnu povezanost. Ono omogućava stabilniju vezu, u kojoj su podrška i zajednički rast osnovne vrednosti. Vremenom, takva veza postaje izvor ispunjenja i sigurnosti, jer partneri zajedno rade na izgradnji jačeg i zdravijeg odnosa.